وبلاگ


اچ ام بی

اچ ام بی

بتا-هیدروکسی-بتا-متیل بوتریک ، یا HMB ، متابولیتی از اسید آمینه ضروری لوسین است. HMB معمولاً برای عضله سازی یا جلوگیری از از دست دادن عضله استفاده می شود.

کربوهیدرات

کربوهیدرات

کربوهیدرات ها در بیوشیمی به عنوان ساکارید نیز شناخته می شوند. سپس ساکاریدها به چهار گروه شیمیایی تقسیم می شوند: مونوساکاریدها ، دی ساکاریدها ، الیگوساکاریدها و پلی ساکاریدها. به طور کلی ، مونوساکاریدها و دی ساکاریدها به عنوان قندها دسته بندی می شوند. به قندها معمولاً کربوهیدرات ساده نیز گفته می شود. الیگوساکاریدها و پلی ساکاریدها معمولاً به عنوان کربوهیدرات های پیچیده معرفی می شوند.

BCAA

BCAA

 آمینو اسیدهای شاخه ای (BCAA) گروهی از سه آمینو اسید ضروری هستند: لوسین ، ایزولوسین و والین.مکمل های BCAA معمولاً به منظور تقویت رشد عضلات و افزایش عملکرد ورزشی مصرف می شوند. همچنین ممکن است به کاهش وزن کمک کرده و خستگی بعد از ورزش را کاهش دهند.

مولتی ویتامین چیست؟

مولتی ویتامین چیست؟

مولتی ویتامین ها مکمل هایی هستند که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی هستند.از آنجا که هیچ استانداردی برای مولتی ویتامین وجود ندارد ، ترکیب مواد مغذی آنها با توجه به هر برند و محصول متفاوت است.

کازئین چیست؟

کازئین چیست؟

کازئین اصلی‌ترین پروتئین موجود در شیر می‌باشد. این پروتئین ۸۰% شیر گاو را تشکیل می‌دهد و ۲۰% باقی‌مانده آن پروتئین وی می‌باشد. پروتئین کازئین موجود در شیر از طریق اولترا فیلتراسیون استخراج شده و هیچ ماده شیمیایی در آن استفاده نشده است. نتیجه این فرایند افزایش میزان پپتید های بیو اکتیو شیر می‌باشد که از وظایف ایمنی پشتیبانی می‌کنند و منجر به رشد ماهیچه ها می‌گردند. پروتئین کازئین دارای آمینو اسید می‌باشد و به عنوان پروتئین دیرهضم شناخته می‌شود. سه نوع پروتئین کازئین وجود دارد: کلسیم کازئینات، کازئین میسلار و پروتئین ایزوله شیر. کازئین میسلار نوع خالص کازئین می‌باشد و حاوی وی نمی‌باشد.

گلوتامین چیست؟

گلوتامین چیست؟

یک اسید آمینه غیر ضروری است که توسط بدن ساخته می‌شود و بیشترین اسید آمینه ای است که در پلاسما و عضلات اسکلتی یافت می‌شود. اسید آمینه واحد سازنده پروتئین است. غلظت گلوتامین خون در یک فرد سالم ۳ تا ۴ برابر سایر اسیدهای آمینه است. حدوداً ۶۰% اسید آمینه درون سلولی را تشکیل می‌دهد و تقریباً از عضلات به مقدار ۹ گرم در روز به داخل خون ترشح می‌شود.

سی ال ای چیست؟

سی ال ای چیست؟

سی ال ای یا اسید لینولئیک مزدوج نوعی چربی غیر اشباع چند پیوندی است که فرمی از امگا ۶ می باشد.این مکمل به گروه اسیدهای چرب ضروری تعلق دارد. CLA به طور طبیعی در گوشت گاو ولبنیات موجود است و تحقیقات زیادی شده است  که نشان می دهد باعث چربی سوزی می‌شود. در حقیقت  این مکمل یکی از محبوب ترین مکمل‌های چربی سوزی در جهان است.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها